Naše vize

Jsme součástí příběhů o bydlení, příběhů, v nichž hlavní roli hrají naši klienti a jejich domy. Každý projekt je zároveň esencí toho nejlepšího ze starších staveb.

Domy, jenž dokáže na první pohled zaujmout svojí vznešeností a čistotou tvarů, ale přitom zůstává finančně dostupný. Stavba, jež vzhledem připomíná slavný styl minulosti, žije současností a počítá s budoucností.

 

Naše domy obývají lidé, kteří nechtějí zmizet v šedi a stereotypu. Nebojí se pozornosti a chtějí vyniknout, proto volí stavby, u nichž mají zaručen skvělý projekt a architektonickou kvalitu.

EnergyDomy jsou schopny svým obyvatelům zajistit dlouhodobé přežití i bez dodávek vody či energií. Všechny budovy jsou připraveny na instalaci fotovoltaických článků, napájení z vlastní studny, recyklaci odpadní vody a její nové upotřebení v podobě užitkové vody a další prvky zajišťující soběstačnost stavby. Výjimečný je i používaný stavební materiál, speciální tvárnice Durisol, disponují špičkovými tepelně- izolačními vlastnostmi, ze kterých stavíme jako jediní v republice.

U každé naší stavby předchází pečlivé seznámení s požadavky klientů, poznání jejich potřeb a detailní plánování vnitřního uspořádání objektu. 

Nelze opomenout ani fakt, že firma dodává pouze uzavřené hrubé stavby. O vnitřním vybavení rozhoduje výhradně majitel domu, zatímco stavitel je pouze v roli konzultanta. Stejně tak pouze majitel rozhoduje, zda budova bude od počátku vybavena moderními technologiemi, nebo je získá až v budoucnosti. EnergyDomy tak představují výjimečnou symbiózu tradičního stylu a moderních technologií, jsou stavbami pro ty, kdo se svým rodinným sídlem nechtějí být pouhým anonymním bodem v řadě.

Jak se naše firma vyvíjela:

 • 1994

  Založení společnosti Futur s.r.o. O rok později zahájena vystavba rodinných domů ze stavebního systému Durisol TCD - třísko-cementové desky. Stává se hlavním dodavatelem tohoto energeticky úsporného zdiva.

 • 1996

  Jako jedna z prvních firem v České republice nabízí energeticky úsporné domy pomocí vlastního katalogu typových rodinných domů.

 • 1999

  Realizuje 200tý dům ze systému Durisol TCD.

 • 2002

  Jeden z katalogových domů byl vyhlášen nejkrásnějším Domem roku. V dalších letech získaly katalogové domy Futur podobná ocenění.

 • 2004

  Založení druhé společnosti Kerion s.r.o. Později nabízí a staví pod značkou EnergyDomy jiné typy rodinných domů. Specializace na jednoduché domy s větším důrazem na architekturu.

 • 2013

  Společnost Kerion s.r.o. EnergyDomy získává výhradní zastoupení od koncernu Leier na dodávku tvarovek Durisol. Již při projektování se zaměřuje na technologie, které budou náklady na provoz domu minimalizovat.

 • 2014

  Futur a Kerion zrealizovaly pomocí systémů Durisol, deskového (ten byl přejmenován) a tvárnicového dohromady 750 domů různých velikostí a určení, ale vždy energeticky nenáročných.

Miloš Doležal

jednatel a zakladatel

Jak to vše začalo

Měl jsem být geodet. Moji židli na škole však spolkla protekce. Taková byla doba. Navrhli mi místo toho studium pozemních staveb. Nic lepšího mě v životě nemohlo potkat.

Několik let jsem domy jenom projektoval, pracoval jako stavbyvedoucí a vytvářel taky rozpočty. Stavěl jsem domy vlastníma rukama.

Už měsíc po listopadové revoluci r.1989 jsem dal v zaměstnání výpověď, abych začal pracovat sám na sebe. Tehdy jsem založil rodinu a také s kolegou svojí první firmu. Měli jsme jako jedni z prvních v republice vlastní katalog typových domů, inzerovali v odborných časopisech a jezdili po výstavách. Po nějaké době přišly první úspěchy. Stavěl jsem desítky domů ročně a doposud jich je více než 700.

Stavebních firem začalo přibývat. Ale já nechtěl jít s davem. Přál jsem si nabídnout něco víc něco jiného. Začal jsem stavět moderní domy, které vyčnívají, jsou funkční a zároveň krásné.

Durisol logo

Jedinečný stavební systém používaný po celém světě.Stavte chytřeji a efektivněji i Vy. Vaše budoucí Já Vám poděkuje.

Více
Stavební systém Durisol
pro Váš vlastní projekt

Máte vlastní projekt, nebo projekt od jiné stavební společnosti a rádi byste využili výhody systému Durisol? Systému, který vyniká hned několika výhodami, a který je zároveň velice kvalitní a cenově dostupný? Rádi Vám projekt naceníme a následně postavíme hrubou stavbu s použitím systému Leier Durisol.

Více