Venkovní žaluzie zajistí tepelné úspory, menší hluk i větší bezpečí

Představte si pěkný, moderní, architektonicky vypilovaný dům. Co vidíte? Je to přízemní terasa lemovaná hustým, zastřiženým trávníkem? Jsou to nevšední kamenné obklady s nádechem tradice? Vidíte velké prosklené plochy s hořícím krbem v pozadí? Právě ony dokreslují tvář výjimečných rodinných domů. Nezapomeňte je ale řádně vybavit.

Předokenní žaluzie šetří energii v létě i zimě

Ohřát interiér domu v zimním topném období je pomocí slunečních paprsků procházejících prosklenými plochami žádoucí. Když ale přijde léto, místnosti se přes sklo výrazně prohřívají. Dům osazený pohotovými předokenními žaluziemi má však o starost méně – stačí, když je stáhnete a máte dokonalý stín poskytující příjemnou teplotu i bez klimatizace. 

Venkovní žaluzie

Vraťme se se však zpátky k zimě – nejvíce tepla z místností utíká okny. Když ale venkovní žaluzie stáhnete, mezi samotným oknem a žaluziemi se vytvoří vzduchová bublina, která dům účinně izoluje tak, aby teplo tolik nepospíchalo. Tepelný odpor okna můžete zvýšit až o desítky procent. Je to jednoduché – během chladných dnů ušetříte za vytápění a v létě neřešíte klimatizování.

Ochrání váš dům před vrtochy počasí

Venkovní žaluzie

Předokenní žaluzie ovládáte elektronicky z pohodlí domu. Když však zrovna doma nejste, spíte nebo se o to zkrátka nechcete starat, aktivujete si větrné, dešťové nebo sluneční senzory. Ty v případě vrtošivého počasí žaluzie automaticky stáhnou. Postarají se tak o ochranu oken, suchou podlahu i příjemnou teplotu.

Jak venkovní žaluzie odráží hluk i zloděje

Žaluzie před oknem plní také funkci jakýchsi „strážců“. Jednak odráží hluk zvenku, což oceníte hlavně tehdy, pokud žijete v rušnějším sousedství. Co však uvítá každý majitel výjimečné, drahé nemovitosti je obrana domu proti zlodějům. Bezpečnostní funkce figuruje jako důležitý faktor při rozhodování, jestli říct žaluziím ano, či nikoliv.

Zatažené venkovní hliníkové žaluzie jsou pro zloděje nemalou komplikací při dobývání se k lupu. Jednak mu bude déle trvat dostat se dovnitř, ale taky u toho způsobí větší hluk. Žaluzie se navíc dají opatřit přídavnými bezpečnostními prvky.

Výhody venkovních žaluzií v kostce:

  • úspora energie za topení i klimatizaci,
  • bezpečnostní funkce,
  • tlumení hluku zvenčí,
  • ochrana domu před vrtochy přírody,
  • soukromí.

Myslete také na design

Venkovní žaluzie

Architektonicky je žádoucí, aby schránka, do které se žaluzie schovávají, nebyla vidět. Proto se musí umístit nad okno, většinou do překladu.  Ne každý stavební systém tento problém zvládne vyřešit tak jako Durisol. Máme systémově doladěné detaily, umíme vytvořit celé schránky bez omezení statiky domu a ztráty tepelného odporu.

Zajímá vás ohledně venkovních žaluzií ještě více? Ozvěte se nebo se rovnou zastavte k nám na kus řeči.

Durisol logo

Jedinečný stavební systém používaný po celém světě.Stavte chytřeji a efektivněji i Vy. Vaše budoucí Já Vám poděkuje.

Více
Stavební systém Durisol
pro Váš vlastní projekt

Máte vlastní projekt, nebo projekt od jiné stavební společnosti a rádi byste využili výhody systému Durisol? Systému, který vyniká hned několika výhodami, a který je zároveň velice kvalitní a cenově dostupný? Rádi Vám projekt naceníme a následně postavíme hrubou stavbu s použitím systému Leier Durisol.

Více