Naše vize

Stavíme krásné domy. Jejich krása však neomezuje funkčnost. Máme své unikátní projekty typových domů navržené architekty. Ty můžeme upravit podle vašeho přání. Ať už je jakékoliv. Výsledkem je jedinečný dům.

Stavíme krásné domy s trvalou vizuální hodnotou

Jsme součástí příběhů o bydlení. Příběhů, v nichž hlavní roli hrají naši zákazníci a jejich domovy. Naší vizí je dům, který dokáže na první pohled zaujmout svojí čistotou tvarů, ale přitom zůstává finančně dostupný. Je to stavba, jež vzhledem připomíná slavný styl minulosti, žije současností a počítá s budoucností.

 

Tento dům obývají lidé, kteří nechtějí zmizet v šedi a stereotypu. Nebojí se pozornosti a rádi vyniknou, proto volí neobvyklou stavbu se špičkovou architektonickou kvalitou. Naše práce představuje symbiózu moderního stylu inovativních technologií. Stavíme domy pro ty, kdo se svým rodinným sídlem nechtějí být pouhým anonymním bodem v řadě.

Jak se naše firma vyvíjela:

 • 1994

  Založili jsme společnost Futur s. r. o. O rok později jsme zahájili výstavbu rodinných domů ze stavebního systému Durisol TCD – třísko-cementové desky. Stali jsme se tak hlavním dodavatelem tohoto energeticky úsporného zdiva.

 • 1996

  Jako jedna z prvních firem v České republice jsme začali stavět energeticky úsporné domy pomocí vlastního katalogu typových rodinných domů.

 • 1999

  Zrealizovali jsme 200. dům ze systému Durisol TCD.

 • 2002

  Jeden z katalogových domů byl vyhlášen nejkrásnějším Domem roku. V dalších letech získaly katalogové domy Futur podobná ocenění.

 • 2004

  Založili jsme druhou společnost Kerion s. r. o. Později staví pod značkou EnergyDomy se specializací na jednoduché domy s větším důrazem na architekturu.

 • 2013

  Jako Kerion s.r.o. EnergyDomy jsme získali výhradní zastoupení od koncernu Leier na dodávku tvarovek Durisol. Už v projektech jsme se začali zaměřovat na technologie, které minimalizují náklady na provoz domu.

 • 2014

  Společnosti Futur a Kerion zrealizovaly pomocí systémů Durisol, deskového (ten byl přejmenován) a tvárnicového dohromady 750. domů. Domy byly různých velikostí a určení, ale vždy energeticky nenáročné.

 • 2016

  Přestěhovali jsme sídlo společnosti do funkcionalistické vily v centru Chrudimi z roku 1929.

 • 2017

  Společnost Kerion s.r.o. jsme přejmenovali na Energy Domy s.r.o. Jsme lídry na trhu v realizaci domů s plochou střechou.

 • 2019

  Společnost se aktivně podílela na vývoji nové unikátní tvarovky Durisol DSs 45/12 pro pasivní domy.

 • 2020

  V Chrudimi jsme zahájili výstavbu vzorového domu Pearl z Durisolu.

Miloš Doležal

jednatel a zakladatel

Jak to vše začalo

Svou stavební karieru jsem zahájil studiem pozemních staveb v Brně. Psal se rok 1980. Poznal jsem město poseté půvabnými funkcionalistickými vilami. Tyto stavby mi hluboce imponovaly a jejich linie zaplétaly mou hlavu dlouho po tom, co jsem Brno opustil. Několik let jsem domy jenom projektoval, pracoval jako stavbyvedoucí a vytvářel taky rozpočty. Stavěl jsem domy vlastníma rukama.Už měsíc po listopadové revoluci v roce 1989 jsem dal v zaměstnání výpověď, abych začal pracovat sám na sebe. O pár let později jsem založil rodinu a také s kolegou naši první firmu. Měli jsme jako jedni z prvních v republice vlastní katalog typových domů, inzerovali v odborných časopisech a jezdili po výstavách. Po nějaké době přišly první úspěchy. Stavěl jsem desítky domů ročně (doposud jich je více než 800).

Durisol logo

Jedinečný stavební systém používaný po celém světě.Stavte chytřeji a efektivněji i Vy. Vaše budoucí Já Vám poděkuje.

Více
Stavební systém Durisol
pro Váš vlastní projekt

Máte vlastní projekt, nebo projekt od jiné stavební společnosti a rádi byste využili výhody systému Durisol? Systému, který vyniká hned několika výhodami, a který je zároveň velice kvalitní a cenově dostupný? Rádi Vám projekt naceníme a následně postavíme hrubou stavbu s použitím systému Leier Durisol.

Více